Surface Dial: Microsoft ’tan reformcu bir aksesuar

Surface ailesinde genelde geleneksel aksesuarlar ile karşımıza meydana çıkan Microsoft, bu defa profesyonellere karşın olarak garip bir aksesuar tanıttı. Surface Dial denetleme düğmesi, Surface Studio odaklı bir aksesuar fakat öteki modellerle de kullanılabilecek.

 

Profesyonellere Özel

 

Bir müzik setinin ses denetleme düğmesine benzetebileceğimiz Surface Dial, ekran üstüne konduğu anda otomatik olarak ilgili menüleri çevresine diziyor ve döndürerek ayrı fonksiyonlar yerine getirmenizi sağlıyor. Mesela renk doygunluğunu ayarlıyor, ayrı renklere geçiş yapıyor veya ses düzeyini teftiş ediyor.

 

Alüminyum gövde içerisinde bir titreşim motoru da mevcut ve kullanıcı öbür noktalarda titreşen geri bildirimler alabiliyor. Microsoft Office uygulamaları yanına o kadar çok üçüncü taraf başvuru formu Surface Dial aksesuarına hazır durumda.

 

Ayrıca Bkz.Surface Studio: Aileye hepsi-bir-arada yorumu

Ekran üstünde otomatik sezgi özelliğinin yalnızca Surface Studio modeline özel olduğu ifade ediliyor. Bunun haricinde Bluetooth 4.0 üzerinden de bağlantı kurarak ekrandan farklı bir noktada da kullanabiliyorsunuz. Öteki Surface modelleri bir güncelleme ile aksesuarı desteklemeye başlayacak.

 

Surface Dial, Surface Studio ön siparişlerinde bedava olarak hediye edilecek. Öteki Surface modelleri için ise 99$ fiyat etiketi ile Kasım ayında satışa sunulacak.

 

 

 

sizlere www.enkariyer.net farkıyla sunulmuştur